• 021-22020188
  • info@tourtoqeshm.com

سایر تورهای قشم

آخرین مطالب

اطلاعات تماس

  • تهران، خیابان ولیعصر، روبروی صدا و سیما، پلاک 2787

  • 021-22020188

  • http://tourtoqeshm.com

  • info@tourtoqeshm.com

۸ اسفند

دره ستاره‌ها، مروارید زیبای قشم

دره ستاره‌ها در جزیره قشم با قدمت بیش از ۲ میلیون سال بر اثر فرسایش خاک ، سنگ و ماسه بوجود آمده است. این منطقه یک شاهکار بی‌نظیر در نوع خود محسوب می‌شود که به دوره زمین‌شناسی سنوزوزییک باز می‌گردد. مردم بومی جزیره قشم بر این باورند که روزی ستاره‌ای از آسمان به این جزیره فرود کرده و این اشکال زیبا را بوجود آورده است. برخی خرافه‌گویی‌هایی نیز در این راستا وجود دارد و بومی‌های این جزیره معتقدند که در با تاریک شدن هوا این منطقه به محلی برای رفت و آمدن جن‌ها و ارواح تبدیل می‌شود. وزش‌های باد تند و گردش آن در دره باعث بوجود آمدن صداهای عجیب در این منطقه شده است.

شایان ذکر است، این دره به عنوان بخشی از ژئو پارک قشم جزو آثار باستانی در لیست یونسکو قرار گرفته است. دره ستاره‌ها تنها ژئو پگارک خاورمیانه به‌حساب می‌آید. هرساله میلیون‌ها نفر با تور قشم به این جزیره سفر می‌کنند و از این دره بازدید می‌کنند.

از جمله بخش‌های دیگری که در این دره قابل مشاهده هستند می‌توان به مخروط‌های نوک تیز، ستون‌های فرسایشی، آرک‌ها و تیغه‌ها و دیواره‌های نواری اشاره کرد. به دلیل سست بودن جنس لایه‌ها تغییرات زیادی در شکل ظاهری دره ایجاد می‌شود. منظره‌های این دره واقعاً زیبا هستند. علاوه بر این شکاف‌‍‌ها و سوراخ‌های کوچکی هم ایجاد شده‌اند که این ذهنیت را ایجاد کرده‌ است که موجودات مختلف و عجیبی در این نواحی زندگی کنند.

اگر با تور قشم به این جزیره سفر می‌کنید، توصیه می‌شود که دره ستاره‌ها را حتما ببینید.

دیدگاه خود را بنویسید