• 021-22020188
  • info@tourtoqeshm.com

سایر تورهای قشم

آخرین مطالب

اطلاعات تماس

  • تهران، خیابان ولیعصر، روبروی صدا و سیما، پلاک 2787

  • 021-22020188

  • http://tourtoqeshm.com

  • info@tourtoqeshm.com

مکان های دیدنی در جزیره‌ی قشم
۱۷ بهمن

۵ مکان دیدنی در جزیره‌ی قشم

کشور ایران جاذبه‌های گردشگری و توریستی زیادی را در دل خود جای داده است و هرساله گردشگران خارجی و داخلی از جاذبه‌های گردشگری آن بازدید می‌کنند. شاید برخی از افراد فرهنگ و تمدن باستانی ایران را در دو شهر شیراز و اصفهان خلاصه می‌کنند، اما دو جزیره‌ی کیش و قشم در خلیج‌ فارس دارای جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری زیادی است که امکانات بی‌نظیری را در اختیار مسافران قرار می‌دهد. این دو جزیره مناطق آزاد تجاری هستند و توریست‌های خارجی که با  تور کیش و قشم به این منطقه سفر می‌کنند، می‌توانند به مدت ۱۴ روز بدون ویزا در آن اقامت داشته باشند و لحظات خاطره‌انگیزی را در ساحل زیبای آن در ذهن خود ثبت کنند.

جزیره‌ی قشم به‌شکل دلفین در خلیج فارس واقع شده است و دارای جاذبه‌های طبیعی بی‌نظیر از جزایر گشفت انگیز و جنگل‌های انبوه گرفته تا دره‌ها و حیات وحش زیبا است که گردشگران را شگفت‌زده می‌کند. در این مقاله با ۵ مکان دیدنی در جزیره‌ی قشم آشنا می‌شویم.

  1. جزایر ناز

مکان های دیدنی در جزیره‌ی قشم

مکان های دیدنی در جزیره‌ی قشم

جزایر ناز دو تا از جزایر زیبا منطقه قشم هستند و کمی از ساحل فاصله دارند. یکی از ویژگی‌های این جزایر در موقع جزر و مد ایجاد می‌شود در موقع جزر به ساحل وصل می‌شن و موقع مد از ساحل جدا. این جزیره‌ها زیاد بزرگ نیستن و بزرگه سه هکتار بیش‌تر نیست.  و در برخی از ایام سال مسابقات ریسینگ برگذار می‌شود که جذابیت‌های خاصی را ایجاد کرده است. عبور از دریا با پای پیاده و یا با خودروی شخصی به مثابه یک آرزو می‌ماند که در این منطقه هروز محقق می‌شود و شماری از دوستداران طبیعت از آن لذت می‌برند.

  1. جنگل حرا

مکان های دیدنی در جزیره‌ی قشم

مکان های دیدنی در جزیره‌ی قشم

در شمال جزیره‌ی قشم ۸۰۰۰ هزار هکتار جنگل به نام حرا واقع شده است که تفاوت‌های بارز با جنگل‌های دیگر دارد. ریشه‌ی درختان جنگل حرا در آب است و در هنگام مد درختانی را می‌بینید که سر از آب بیرون آورده‌اند. این جنگل زیستگاه مناسبی برای حشرات و مرغان ماهی‌خوار ایجاد کرده است. بسیاری از افرادی که به این منطقه سفر می‌کنند، آن را فرصت مناسبی برای ماهی‌گیری می‌دانند. همچنین از موجودات در این جنگل می‌توان به مار، لاک‌پشت، خرچنگ، میگو و پلیکان اشاره کرد.

  1. جزیره‌ی هنگام

مکان های دیدنی در جزیره‌ی قشم

مکان های دیدنی در جزیره‌ی قشم

جزیره‌ی هنگام در جنوب قشم قرار گرفته است و بسیاری از گردشگران تور قشم برای تماشای دلفین‌ها از این منطقه بازدید می‌کنند و به آن لقب آکواریوم طبیعی را داده‌اند. وقتی که در قایق هستید اولین چیزی که نظرتون رو در هنگام به خود جلب می‌کند، شن‌های براق ساحل مرجانی هستند که سرتاسر ساحل را پوشانده است.

  1. دره‌ی ستاره‌ها

مکان های دیدنی در جزیره‌ی قشم

مکان های دیدنی در جزیره‌ی قشم

افراد بومی بر این عقیده‌ هستند که ستاره‌ها در شب بروی این منطقه سقوط می‌کنند و گویی آن را به یک جزیره‌ی دیگر تبدیل کرده است. در هنگام شب ستاره‌ها همانند یک فرش در بالای جزیره نقش می‌بندند. جالب است بدانید این جزیره سبب شده که این دره به عنوان بخشی از ژئو پارک جزیره‌ی قشم جزو آثار طبیعی در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است.

  1. غار خربس

مکان های دیدنی در جزیره‌ی قشم

مکان های دیدنی در جزیره‌ی قشم

ساختار راز آمیز غار خربس و قرار گرفتن آن بر بلندی، این عقیده را دامن زده که این‌جا در روزگار مادها نیایش‌گاه مهر و محلی برای ستودن الهه میترا بوده است. بسیاری نیز بر این باور هستند که از غار خربس به عنوان یک سیستم دفاعی برای هشدار در برابر حملات قریب‌الوقوع مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

تگ ها:

دیدگاه خود را بنویسید