• 021-22020188
  • info@tourtoqeshm.com

سایر تورهای قشم

آخرین مطالب

اطلاعات تماس

  • تهران، خیابان ولیعصر، روبروی صدا و سیما، پلاک 2787

  • 021-22020188

  • http://tourtoqeshm.com

  • info@tourtoqeshm.com

۶ خرداد

موزه جهانی ژئو پارک قشم

در میان مراکز تجاری مجلل و جاذبه‌های توریستی هیجان‌انگیز، موزه‌ی جهانی ژئو پارک قشم قرار گرفته است. در این مجموعه بسیاری از جانوران تاکسیدرمی شده و انواع حیوانات نادر دنیا در آن نگه‌داری می‌شوند و بسیاری از گردشگران تور قشم در آن گشت‌وگذار می‌کنند.

در این مجموعه کوچک‌ترین و بزرگ‌ترین پستانداران دنیا از جمله حشره‌ی خوار کوتوله در حدود ۳ میلی‌متر و حتی نهنگ گوژپشت تا طول ۱۵ متر وجود دارد و هیجان بازدید از آن را دوچندان کرده است. یکی از ویژگی‌های این مجموعه که گردشگران را مجذوب می‌کند قرار گرفتن تندیس انسان‌های عصر پارینه سنگی و اندازه‌ی کوچک شده‌ی طولانی‌ترین غار نمکی دنیا است.

موزه ژئو پارک قشم

موزه ژئو پارک قشم

از دیگر شگفتی‌های مجموعه‌ی موزه ژئو پارک قشم سایت تخم‌گذاری لاکپشت‌ها و سواحل بی‌نظیر شنی و ماسه‌ای در آب‌های نیلگون خلیج‌فارس می‌توان مشاهده کرد و از زیبایی‌های آن لذت برد. این مجموعه در سال ۱۳۷۴ افتتاح شده است و در نوع خود در ایران بی‌نظیر است.

موزه ژئو پارک قشم

موزه ژئو پارک قشم

همچنین بخشی از این موزه به صنایع دستی قشم که از جمله‌ی آن می‌توان به سبدبافی، خوس‌دوزی، گلیم و حتی سازهای سنتی همانند عود قرار داده شده است. در سال ۲۰۱۶ میلادی در پایان دویست‌ویکمین نشت شورای اجرایی یونسکو، ۸ ژئو پارک جدید از کشورهای ایران، مکزیک، چین، اسپانیا، فرانسه و کره‌جنوبی معرفغی شدند و به‌عنوان ژئوپارک جهانی یونسکو اعلام شدند. این ژئو پارک در سال ۱۳۸۵ برای نخستین پارک به عضویت شبکه‌ی جهانی یونسکو درآمده است که یک افتخار بزرگی برای ایران محسوب می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید