• 021-22020188
  • info@tourtoqeshm.com

سایر تورهای قشم

آخرین مطالب

اطلاعات تماس

  • تهران، خیابان ولیعصر، روبروی صدا و سیما، پلاک 2787

  • 021-22020188

  • http://tourtoqeshm.com

  • info@tourtoqeshm.com

روستای لافت قشم
۱۶ دی

روستای لافت قشم

قشم تنها ژئوپارک خاورمیانه است. جزیره ای محبوب در حاشیه خلیج فارس که زیبایی های بسیاری دارد. این جزیره به عنوان بخشی از استان هرمزگان شناخته می شود و عنوان بزرگترین جزیره ایران و خلیج فارس را نیز به یدک می کشد. در قشم می توانید به سراغ تاریخ بروید و جاذبه هایی از روزگاران گذشته را به نظاره بنشینید و یا از طبیعت شگفت انگیز این پهنه بی مانند لذت ببرید. آنچه که در میان این تعاریف کم‌تر به چشم آمده، روستاهای کوچک و بزرگی است که در گوشه گوشه این جزیره ساخته و تصویری متفاوت را ایجاد کرده اند. تعدادشان بسیار است و چهره هر کدام شان آنقدر چشم نواز که در چند سطر و چند عبارت جای نمی گیرد. راهی یکی از این روستاها می شویم که قدمت بسیاری دارد و نامش میان تاریخ نگاران پرآوازه است. نام این روستا لافت است که تاریخ غنی را در دل خود جای داده است.

روستای لافت قشم

روستای لافت با ویژگی هایی منحصر به فرد، به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های جنوب کشور شناخته می شود و گردشگران زیادی را در تور قشم به سوی خود می کشاند. به کارگیری بادگیرهای فراوان در ساخت خانه ها، یکی از ویژگی های مهم لافت است که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند و باعث شده  تا این روستا به بندر بادگیرها مشهور شود. خانه ها بسیار نزدیک به هم ساخته شده و بافتی متراکم و فشرده در روستا ایجاد کرده اند. بادگیرهای کوچک و بزرگ نیز در میان همین بافت سر برآورده و بر شکوه لافت افزوده اند.


روستای لافت قشم

یکی از دیدنی ترین قسمت های روستای لافت، محلی موسوم به بام لافت است که در میان دو بافت قدیمی و جدید روستا قرار گرفته است و امکان تماشای چهره دیروز و امروز لافت را برایتان فراهم می کند. در یک سو بادگیرهای قدیمی را می بینید که بر فراز خانه ها خودنمایی می کنند و در فاصله کمی از خلیج فارس قد برافراشته اند.

دیدگاه خود را بنویسید