• 021-22020188
  • info@tourtoqeshm.com

سایر تورهای قشم

آخرین مطالب

اطلاعات تماس

  • تهران، خیابان ولیعصر، روبروی صدا و سیما، پلاک 2787

  • 021-22020188

  • http://tourtoqeshm.com

  • info@tourtoqeshm.com

جزیره قشم از نگاه گردشگران
۱۰ اردیبهشت

جزیره‌ی قشم از نگاه توریست‌های خارجی

قشم بزرگ‌ترین جزیره در جنوب کشور محسوب می‌شود که تعداد زیادی از گردشگران از سرتاسر دنیا به این منطقه سفر می‌کنند و لحظات خوبی را تجربه می‌کنند. جزیره‌ی قشم در یک منطقه‌ی استراتژیک قرار گرفته است و از دیرباز مورد توجه کشورهای خارجی بوده است. در تور قشم و تور کیش جاذبه‌های قرار گرفته است که گردشگران را مجذوب خود می‌کند.

قشم در دوران حکومت صفویه یکی از مراکز تجاری بزرگ دنیا محسوب می‌شده و در سال ۱۵۵۲ غارت شد و تعداد زیادی طلا، نقره و پول به‌دست آوردند. این جزیره دارای تاریخ بسیار غنی است و فرهنگ بالایی در این منطقه حاکم است. لرد کرزن انگلیسی نایب‌السلطنه‌ی هندی نیز در سال ۱۹۰۴ به این جزیره سفر کرد و به آن لقب جزیره‌ی “جزیره‌ی طویل” را داد. قشم در زمان‌های گذشته پایگاه دریایی بریتانیا به‌شمار می‌رفته است.

امروزه تعداد گردشگران خارجی که از این منطقه بازدید می‌کنند رو به افزایش است که در بین ماه‌های آبان تا آخر فروردین اوج حجوم گردشگران خارجی به این جزیره است. دانیال و جنیا زوج سنگاپوری که از شرق چین تا ترکیه سفر کردند، در سفرشان از جزیره‌ی قشم بسیار استقبال کردند. آن‌ها در سفرنامه‌ی خود می‌نویسند “حتی اگر اهل طبیعت و جغرافیا هم نباشید در مواجه با اشکال طبیعی جزیره‌ی قشم شما را شگفت‌زده می‌کند. باید تنگه‌ی دندانه‌ای، بزرگ‌ترین غار نمکی جهان و روستای زیبای ماهیگیری را از نزدیک دید. زنان این منطقه صنایع‌دستی‌های زیبایی را تولید می‌کنند و آن‌ها به نماد این جزیره تبدیل شده‌اند.”

آفر مولن، جهانگر آلمانی اینگونه قشم را توصیف می‌کند؛ “توریست‌های زیادی در این قشم دیده نمی‌شوند. دیواره‌های غار نمکی همه سفید هستند. غار تا عمق ۲۰۰-۱۰۰ متری کوه ادامه دارد. در این منطقه قایق‌هایی با چوب می‌سازنند که برای انتقال مسافران از قشم برای تور دبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.”

تگ ها:

دیدگاه خود را بنویسید