• 021-22020188
  • info@tourtoqeshm.com

سایر تورهای قشم

آخرین مطالب

اطلاعات تماس

  • تهران، خیابان ولیعصر، روبروی صدا و سیما، پلاک 2787

  • 021-22020188

  • http://tourtoqeshm.com

  • info@tourtoqeshm.com

غار نمکی در جزیره قشم
۲۵ بهمن

غار نمک؛ جاذبه‌های طبیعی جزیره قشم

غار نمک در جزیره‌ی قشم یکی از شاهکارهای خلقت محسوب می‌شود که برای افرادی که از بیماری‌های تنفسی رنج می‌برند بسیار مناسب است. این غار با ارتفاع ۲۳۷ متر و طول بیش‌از ۶۰۰۰ متر به عنوان بزرگ‌ترین غار نمک جهان شناخته می‌شود و گردشگران زیادی را با تور قشم به این غار می‌کشاند.

غار نمک قشم

غار نمک قشم

با توجه به استالاکتیک و کریستال‌های نمکی داخل آن و جریان دریایی خارج از غار منظره‌ی طبیعی و شگفت‌انگیزی را ایجاد کرده است. این غار در فاصله‌ی ۹۰ کیلومتری از جزیره قرار گرفته است و آب‌های زیرزمینی که در غار پدیدار می‌شوند در دامنه‌های کوهی به شکل یک جریان نمکی جریان دارند.

غار نمک قشم

غار نمک قشم

درون غار بسیار تاریک است و هرگز بدون راهنما و چراغ از این غار بازدید نکنید. سقف به شکل‌های مختلف از سنگ مرمر و کریستال پوشیده شده است و چشم‌انداز جدیدی را بوجود آورده است. همچنین آب نمکی در غار نیز بسیاردل‌پذیر است. به‌طور معمول افراد عادی فقط مجوز ورود تا عمق ۱۰۰ متری را دارند و افراد باید با تجهیزات کامل به غار سفر کنند. فاصله‌ی دهانه‌ی غار از جاده‌ی همجوار ساحل دریا حدوداً ۲ کیلومتر است که توصیه می‌شود با پای پیاده پیموده شود.

غار نمک قشم

غار نمک قشم

به‌طور کلی دو جزیره‌ی قشم و کیش جاذبه‌های زیادی را در دل خود گنجانده‌اند و در مواقع مختلفی از سال هزاران گردشگر داخلی و خارجی با تور کیش و قشم به این دو منطقه سفر می‌کنند و از جاذبه‌های توریستی آن لذت می‌برند.

دیدگاه خود را بنویسید